Co powinna mieć dobra klawiatura do gier? Sprawdźmy to!

Klawiatura przeznaczona do pracy biurowej a klawiatura do gier to dwie zupełnie różne rzeczy. Szanujący się gamer będzie chciał korzystać z najwyższej jakości sprzętu, by jego rozgrywki z każdym dniem były coraz lepsze.

Mechaniczne klawiatury dla graczy cechują się przede wszystkim trwałością i solidnym wykonaniem. Dzięki temu, że pod każdym przyciskiem jest oddzielny przełącznik, klawiatura szybciej reaguje nawet na niepełne wciśnięcie. Dużą zaletą jest jej precyzja, ale niektórym może przeszkadzać wydawany hałas i wysoka cena. Zdecydowanie tańszą opcją jest klawiatura membranowa, która ciszej pracuje, jest lekka, jednak nie jest tak wytrzymała i szybka jak jej konkurentka.

Zobacz też jak wybrać myszkę gamingową.

klawiatura-dla-gracza

Ponadto bardzo ważne jest, żeby wybrana klawiatura oferowała dodatkowe udogodnienia. Należą do nich między innymi podświetlane klawisze, które pozwalają na zdecydowanie przyjemniejszą grę, zwłaszcza w nocy i wyglądają bardzo nowocześnie. Do tego przyda się podpórka pod nadgarstki, blok numeryczny oraz funkcja anti-ghosting zapobiegająca blokowaniu się klawiszy przy jednoczesnym wciskaniu kilku z nich. Porządna klawiatura dla graczy z wybraną łącznością, układem klawiszy i innymi rozwiązaniami przydatnymi w grze, może sporo kosztować, ale to inwestycja warta swojej ceny.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *