FIFA Mobile – kolejna odsłona popularnej serii gier stworzona na smartfony

piłka nożna

Gry z serii FIFA zdobyły ogromną popularność wśród użytkowników. Korzystając z rosnącego zainteresowania, twórcy stworzyli kolejną odsłonę, w którą można grać również na telefonie. Dzięki temu nie trzeba być posiadaczem konsoli i znajdować się przy komputerze, by oddać się rozgrywce. Czy FIFA Mobile zdaje egzamin? Sprawdźmy to!

Jak działa FIFA Mobile?

Zacznijmy od omówienia mechanizmu FIFA Mobile. Oczywiste jest, że twórcy musieli maksymalnie go uprościć, by gra bez problemu działała na smartfonie. Dzieje się tak w przypadku większości gier – raczej nie da się utrzymać wysokiej jakości rozgrywki, a przy tym korzystać z niej na urządzeniu mobilnym. FIFA Mobile należy do grona zręcznościówek, gdzie można kontrolować pojedynczych zawodników, a nawet ustalać taktykę i zarządzać drużyną. Do wyboru mamy opcję samodzielnej rozgrywki, jak również wieloosobowej. Dzięki dopracowanemu silnikowi meczowemu, mecze wydają się realistyczne, a sama gra prowadzona jest dość dynamicznie. Ciekawym dodatkiem jest Attack Mode, który daje możliwość rozgrywania szybkich meczów. Tutaj łatwo wyćwiczyć strzelanie goli, bo kontrola nad zawodnikami przejmowana jest tylko podczas ataku.

FIFA Mobile – czy warto w nią zagrać?

boisko

FIFA Mobile w porównaniu do poprzednich odsłon oferuje więcej możliwości kontaktu z innymi. Twórcy zdecydowanie bardziej przywiązali wagę do elementów społecznościowych, więc użytkownicy mogą zakładać własne ligi, gdzie gracze zespołowo rywalizują z konkurentami o wygraną. Dodatkowym smaczkiem jest regularne pojawianie się eventów związanych z wydarzeniami z piłkarskiego świata. FIFA Mobile prezentuje się ciekawie, ale jej największą zaletą jest jednak możliwość grania w każdym miejscu, czego niestety nie można powiedzieć o wersji na konsolę. Sama gra nie zajmuje dużo miejsca w pamięci smartfona, ale na niektórych telefonach może dosyć wolno się ładować. Na pewno dużą zaletą jest także wprowadzenie wcześniej wspomnianego trybu Atak, dzięki któremu można mierzyć się z użytkownikami z całego świata w dwuminutowych starciach. Aprobatą graczy cieszy się także możliwość brania udziału w wydarzeniach, które faktycznie wzorowane są na prawdziwych eventach futbolowych. To dodatkowy smaczek dla fanów świata sportu. FIFA Mobile dzięki nowemu podejściu do Ultimate Team umożliwia całkowite skoncentrowanie się na budowaniu wymarzonego składu, bez kontraktów, treningu i innych kart jednorazowych. Jest jednak drobny minus – w grze z żywym przeciwnikiem, piłkarzem możemy kierować tylko wtedy, gdy posiadamy piłkę na połowie przeciwnika. Mimo wszystko gra jest naprawdę przyjemna i potrafi wciągnąć na długie godziny.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *