Jak działa PlayStation Store? Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

Zapaleni gracze na pewno interesują się tematami gamingowymi, a PlayStation Store nie jest im obcy. Jednak są osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gamingiem i potrzebują kogoś, kto dokładnie wytłumaczy im, jak to działa. Przybywamy z pomocą i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące PlayStation Store.

Czym jest PlayStation Store?

PlayStation Store to wirtualny sklep online dostępny dla osób posiadających konsolę Sony PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Portable i PlayStation Vita przez PlayStation Network, ale lista może być na bieżąco aktualizowana. PlayStation Store zawiera pełne wersje niektórych gier, dema, dodatki do gier i sporo innych aplikacji. W PlayStation Store znajdziemy wiele subskrypcji, którymi można zarządzać online lub na swoim PlayStation. Jedną z nich jest PlayStation Plus.

PlayStation Store a PlayStation Plus

PlayStation Plus to subskrypcja dostępna dla posiadaczy PlayStation 4. Daje ona możliwość grania po sieci w gry multiplayer. Usługa oferuje również co najmniej dwie gry każdego miesiąca oraz zniżki na gry i dodatki w PlayStation Store. PlayStation Plus można nabyć w PlayStation Store, a także w popularnych sieciówkach. Co jakiś czas dostępne są promocje, które umożliwiają skorzystanie z usługi w niższej cenie. Na pytanie, czy warto wykupić subskrypcję odpowiedzi są mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, że jak najbardziej tak, chociażby z uwagi na comiesięczne pojawianie się ciekawych gier. Skorzystanie z usług PlayStation Plus jest opłacalne szczególnie w przypadku graczy, którzy często oddają się swojemu hobby. Wtedy zakup subskrypcji będzie wręcz oszczędnością, ponieważ roczny abonament może wynieść mniej, niż kupowanie nowych gier na bieżąco. Jednak są także osoby, które twierdzą, że granie po sieci powinno być darmowe. W rzeczywistości opłacalność subskrypcji PlayStation Plus będzie zależeć od preferencji i częstotliwości grania w gry przed każdego użytkownika indywidualnie.

insert coin

Jak doładować PlayStation Store?

Żeby w pełni cieszyć się z możliwości oferowanych przez PlayStation Store, trzeba wykupić dodatkowe usługi lub, co najważniejsze, interesujące nas gry. Do dyspozycji mamy kilka sposobów płatności, jak karty PSN oraz doładowania PlayStation. Dodatkowe opcje dostępne są w PlayStation Network, gdzie możemy wykupić dostęp do PlayStation Plus, jak również gier z PlayStation Store. W tym celu należy podpiąć swoją kartę kredytową i podać dostawcy dane i numer karty, co wzbudza obawy niektórych osób. Ponadto środki pobierane są automatycznie z konta, więc trzeba pamiętać o ewentualnej rezygnacji z usług. Doładować PSN można również za pomocą karty Paysafecard. Metod jest dużo, dlatego warto dokładnie się im przyjrzeć i wybrać najlepszą.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *