Sportowa elegancja – czyli

Chciałbyś wyglądać elegancko, ale jednocześnie nie uśmiecha Ci się rezygnować z wygody, jaką daje nieformalny strój? Idealnym rozwiązaniem będzie sportowa elegancja, czyli tak zwany styl smart casual. Na czym on polega?

Czy jest styl smart casual?

Możesz łączyć elementy formalnego, biznesowego stroju z ubraniami bardziej codziennymi. Taki styl staje się coraz bardziej popularny między innymi ze względu na to, że wielu pracodawców rezygnuje z wymagań związanych ze ścisłymi zasadami dress code’u. Często w dużych miastach można spotkać mężczyzn korzystających z dobrodziejstw sportowej elegancji – choć czują się swobodnie w swoim stroju, wyglądają na bardzo zadbanych i zaznajomionych z aktualnymi modowymi trendami.

Marynarka na każdą okazję

To nieprawda, że marynarkę można zakładać tylko na wielkie okazje lub do pracy biurowej. Możesz ją nosić na co dzień! Jeśli zestawisz ją z jeansami lub spodniami chinosami, przełamiesz jej elegancję i uzyskasz bardziej swobodny look.

Trampki lub sneakersy do garnituru? Czemu nie!

To look, który można czasem zaobserwować także w telewizji wśród gwiazd na czerwonym dywanie. Połączenie wspomnianej wcześniej marynarki ze sportowymi butami będzie dość odważną stylizacją, jednak nie bój się eksperymentować. Do garnituru (najlepiej granatowego lub szarego – czarny może wyglądać zbyt pretensjonalnie) i sneakersów załóż koszulę w jakimś oryginalnym wzorze lub kolorowy T-shirt. To będzie kolejny element, którym przełamiesz formalność garnituru. Możesz także zdecydować się na wybór koszulki polo – te są dostępne na rynku w najróżniejszych wariantach.

Biała koszula, mokasyny i jeansy lub chinosy

Taki zestaw będzie wyglądać rewelacyjnie! Chyba nie ma mężczyzny, który w białej koszuli wyglądałby źle. Mokasyny będą wyglądać bardziej elegancko niż trampki czy sneakersy, jednak dodadzą także lekkości twojemu lookowi. Nie bój się eksperymentować ze swoim wyglądem. Stylizacja w typie smart casual pokaże, że masz do siebie dystans i doskonale wiesz, jakie trendy królują na rynku modowym.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *