Jak dopasować garnitur do sylwetki? Podpowiadamy!

Nawet jeśli wydasz dużo pieniędzy na wymarzony garnitur, a nie będzie on odpowiednio dobrany do Twojej sylwetki, efekt może nie okazać się zadowalający. Kupując ubranie, musisz kierować się także zdrowym rozsądkiem, zastanawiając się, w jakich krojach, kolorach i wzorach będziesz wyglądać najlepiej.

Jesteś raczej proporcjonalnie zbudowany i średniego wzrostu?

Masz szczęście, ponieważ większość garniturów będzie na Tobie leżała bardzo dobrze. Nie musisz jakoś szczególnie przejmować się, czy dany wzór lub krój nie doda Ci nadprogramowych kilogramów. Wybierz takie ubranie, które będzie pasować kolorystycznie do Twojej karnacji.

Co jeśli masz masywną sylwetkę i wolałbyś to ukryć?

Jak ognia wystrzegaj się wzorów w poziome paski. Twoim sprzymierzeńcem będą za to paski pionowe, które optycznie wyszczuplą sylwetkę. Unikaj jasnych kolorów, które wizualnie dodadzą Ci nadprogramowych kilogramów. Zrezygnuj z ubrań zbyt luźnych, gdyż nadmiar zwisającego materiału również optycznie Cię pogrubi. Kiepskim pomysłem będzie także kupno długiej marynarki, która optycznie skróci Twoje nogi i doda całej sylwetce masywności.

Jesteś szczupły i chcesz się optycznie ,,powiększyć”?

Postaw na wzór w dużą kratę, który sprawi, że Twoja sylwetka będzie wyglądać na bardziej masywną. Wystrzegaj się wzorów w pionowe pasy. Wybierając marynarkę, zdecyduj się na taką, która będzie mieć wypełnienie ramion. Dzięki temu górna część Twojego ciała zyska i będziesz prezentować się bardzo dobrze.

Szycie na miarę – kup ubranie skrojone dla Ciebie

Jeśli jesteś wyjątkowo szczupły i wysoki lub wiesz, że większość garniturów dostępnych w sklepach nie będzie leżeć najlepiej, zdecyduj się na kupno garnituru szytego na miarę. Choć będzie się to wiązać z większym wydatkiem, lepiej odłożyć trochę pieniędzy i kupić ubranie idealnie pasujące do Twojej sylwetki. Krawiec lub krawcowa pomoże Ci wybrać odpowiedni krój, więc z pewnością będziesz zadowolony. Nie bój się produktów personalizowanych – to zakup, którym będziesz się cieszyć przez lata!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *