Słuchawki nauszne czy douszne – który model wybrać?

Na rynku dostępnych jest tak wiele rodzajów słuchawek, że naprawdę ciężko się w tym połapać. Dobrze dobrany gadżet umożliwi cieszenie się muzyką w każdym miejscu, jednak najpierw trzeba wiedzieć, który będzie najlepszy. Co mamy do wyboru?

Słuchawki nauszne, jak sama nazwa wskazuje, zakładane są na uszy. Dzielą się na słuchawki nauszne zamknięte, otwarte i półotwarte. Pierwsze z nich generują mocny bas, a także działają w taki sposób, że na zewnątrz nawet głośna muzyka nie będzie słyszalna. Lepszą jakość dźwięku zapewniają słuchawki nauszne otwarte, ale korzystanie z nich w hałaśliwym otoczeniu będzie nieprzyjemne. Z kolei słuchawki nauszne półotwarte pozwalają oddychać uszom, dają dobrej jakości dźwięk, a także sprawdzają się przy wyższych i niższych tonach.

Słuchawki douszne są na pewno bardziej dyskretne niż ich konkurencja. Chociaż dźwięk jest mniej wyraźny, to łatwiej zachować kontakt z otaczającą rzeczywistością. Warto wspomnieć, że bardzo często ten rodzaj słuchawek jest tańszy, ale nie ma na to reguły. Jeśli szukasz doskonałej jakości dźwięku, to zdecydowanie wybierz słuchawki nauszne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *