Czy Samsung Galaxy Grand Neo Plus to dobry telefon? Sprawdźmy to!

Samsung Galaxy Grand Neo Plus to bez wątpienia budżetowy smartfon. Jednak osoby, które zastanawiają się nad jego zakupem powinny przemyśleć jeszcze kwestię funkcjonalności i parametrów, ponieważ bez tego nawet najtańszy telefon nie spełni swojej funkcji. W tym artykule omówimy sobie bliżej wspomniany model Samsunga, a także podpowiemy inne ciekawe propozycje budżetowych smartfonów.

Samsung Galaxy Grand Neo Plus – dane techniczne

Omawiany smartfon swoją premierę miał w 2014 roku. Warto wziąć to pod uwagę przy ocenie, ponieważ przez te kilka lat sporo się zmieniło. Nie tylko nasze oczekiwania wzrosły, ale także technologia bardzo się rozwinęła. Samsung Galaxy Grand Neo Plus oferuje swoim użytkownikom wyświetlacz o przekątnej około 5 cali i rozdzielczość 480 x 800 px. Jak na dzisiejsze standardy to raczej mało, jednak niewymagające osoby mogą nie widzieć problemu. Jakość obrazu jest wystarczająca, ale nie dla każdego. Dużym minusem tego telefonu jest fakt, iż nie obsługuje LTE, co obecnie jest podstawą. Smartfon działa na systemie Android v.4.2 i oferuje 1000 Mb pamięci RAM, a także 8 GB pamięci wbudowanej. Brakuje tu na pewno zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych, który posiada już większość nowszych telefonów. Wydajność baterii nie jest tragiczna, bo wynosi 2100 mAh, ale nie jest to zbyt dużo biorąc pod uwagę codzienne korzystanie ze sprzętu przez wiele godzin. Sam aparat ma 5 Mpix, co raczej nie robi furory.

Samsung Galaxy Grand Neo Plus – dla kogo?

telefon

To, że Samsung Galaxy Grand Neo Plus nie należy do najnowszych i najlepszych telefonów nie oznacza, że u nikogo się nie sprawdzi. Jego niska cena wciąż przyciąga chętnych, co sprawia, że telefon jeszcze nie wyszedł z łask. Smartfon będzie doskonałym wyborem dla osób starszych, dla dzieci, jako telefon zastępczy lub służbowy. Najlepiej będzie służył tym, którzy nie są zbyt wymagający tudzież nie mają zamiaru korzystać z telefonu przez cały dzień. Zawsze można jeszcze kupić Samsung Galaxy Grand Neo Plus, by mieć go w razie jakiejś awarii głównego sprzętu.

Samsung Galaxy Grand Neo Plus a konkurencja

Tak jak wcześniej było wspomniane, Samsung Galaxy Grand Neo Plus raczej nie może równać się z konkurencją, chociażby ze względu na rok jego premiery. Przez te kilka lat wszystko poszło do przodu, więc do wyboru mamy zdecydowanie więcej modeli, które oferują lepsze parametry. Ich ceny wcale nie muszą być dużo wyższe, a wręcz można powiedzieć, że na tej samej półce cenowej znajdują się smartfony o większych możliwościach i dopasowane do bardziej wymagających użytkowników.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *