Mobilne aplikacje bankowe – czy są bezpieczne?

Coraz więcej działań przenosi się do internetu, co spowodowane jest wciąż rosnącym rozwojem technologii. Starają się za tym nadążyć banki, które oferują klientom usługi mobilne.

Wbrew pozorom, mobilne aplikacje bankowe przygotowane są w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie. To na pewno spore ułatwienie – można robić przelewy kilkoma kliknięciami, na bieżąco sprawdzać swój stan konta, a także płacić wygodnie telefonem. Tak naprawdę to od nas zależy, czy będziemy odpowiednio zabezpieczeni przed cyberprzestępcami i złodziejami. Aplikacje bankowe starają się w tym pomóc, jednak to my musimy wiedzieć, jak się chronić.

Bardzo istotne jest to, jak reagujemy na różnego rodzaju podejrzane linki, powiadomienia i e-maile. Cyberprzestępcy często posługują się nimi, by nas okraść. Trzeba ostrożnie otwierać wiadomości i dokładnie sprawdzać nadawcę. Czasem lepiej po prostu nie klikać w powiadomienie. Ponadto konieczne jest wprowadzenie selekcji pobieranych aplikacji. Zarówno aplikacja banku, jak i inne, muszą pochodzić z zaufanego źródła. Warto także ustawić sobie hasło i PIN oraz limity na transakcje mobilne. Również niektóre publiczne sieci WI-FI mogą umożliwiać przestępcom włamanie się na konto. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pomoże uchronić się przed atakiem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *