Czy warto zapuszczać brodę?

Wielu mężczyzn na pewnym etapie swojego życia marzyło o posiadaniu brody. Niektórzy uznając to za zwykły trend szybko zaniechali pomysłu jej zapuszczania. Jak się okazało brody wcale nie wyszły z mody, a ich noszenie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dżentelmenów.

Zalety zarostu

Zarost to rzecz, która może pozytywnie wpłynąć na naszą aparycję. Wedle własnych preferencji możemy zapuścić długą brodę lub golić się w taki sposób, by na twarzy zostawić włosy o długości kilkudniowego zarostu. Broda nie tylko nada nam powagi i elegancji, ale będzie także w stanie skutecznie zakryć cechy budowy twarzy, których u siebie nie lubimy. Mężczyźni z zarostem mogą być postrzegani przez kobiety jako osoby bardziej dojrzałe, silne oraz tajemnicze. Sprawia to, że w oczach płci przeciwnej brodacze będą potencjalnie widziani jako osoby bardziej atrakcyjne.

Czy każdy może mieć zarost?

Przed zapuszczeniem brody należy jednak wiedzieć, że tak jak nie każdy może pozwolić sobie na bujny zarost, tak nie każdy może pozwolić sobie na zarost w ogóle. To, czy twarz porastają włosy, jest niestety sprawą uwarunkowaną genetycznie. Oznacza to, że jeśli nasz ojciec lub dziadek nie mógł pochwalić się bujnym wąsem, my także nie będziemy w stanie żadnego wyhodować. W takim przypadku nie pomogą nawet najlepsze kosmetyki na porost włosów, a jedynym wyjściem będzie pogodzenie się z takim stanem rzeczy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *