Jak zadbać o zarost

Zarost to rzecz, która bez wątpienia wpływa na sposób w jaki widzą nas inni. By prezentował się jak najlepiej, warto dbać o jego higienę tak samo, jak dbamy o inne części naszego ciała.

Regularne wizyty u barbera podobnie jak wizyty u fryzjera wpłyną na ogólny wygląd naszych włosów. Nie poprawią jednak ich kondycji, która w obu przypadkach jest bardzo istotna. Włos na twarzy różni się od tego na głowie, dlatego jego pielęgnacja wymagać będzie nieco więcej uwagi.

Co warto wiedzieć?

Podstawowym elementem pielęgnacji naszej brody jest kartacz, czyli szczotka służąca do wyczesywania martwego naskórka, który uniemożliwia swobodny porost włosów. Dodatkowo pomaga on w ukrwieniu skóry twarzy, co wspomaga transport większej ilości składników odżywczych pomagających brodzie szybciej rosnąć. Następnym elementem pielęgnacji zarostu jest szampon do brody. Sprawi on, że będzie ona miękka, nawilżona i przede wszystkim czysta. Ostatnią z rzeczy typu “must have” jest olejek do brody, którego głównym zadaniem jest nawilżenie brody i skóry twarzy. Ponadto sprawia on, że nasz włos stanie się bardziej miękki. Olejek wpływa także na zapach naszej brody. “Zamykając” włos sprawia, że nie wchłania on substancji z zewnątrz takich jak np. dym papierosowy. Dodatkowo za sprawą olejków eterycznych nadaje brodzie przyjemną, orzeźwiającą woń.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *