Mleczko do nabłyszczania lakieru – jak wybrać dobry produkt?

samochód

Błyszczący lakier to wizytówka każdego zadbanego samochodu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i codzienna eksploatacja pojazdu sprawiają, że lakier zaczyna blaknąć oraz pojawiają się na nim rysy czy nawet pęknięcia. Negatywny wpływ na naszą powłokę lakierniczą ma także częste mycie samochodu w myjniach automatycznych – z czasem na lakierze mogą pojawić się niechciane zarysowania. W celu zabezpieczenia pojazdu przed usterkami powłoki lakierniczej stosuje się specjalne nabłyszczacze w formie wosku. Mają one za zadanie nie tylko chronić lakier przed promieniami UV czy uszkodzeniami powstałymi na skutek codziennej eksploatacji , ale także sprawić, że nasz samochód będzie się dobrze prezentował przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Mleczko do nabłyszczania lakieru – kiedy się sprawdzi?

Woski nabłyszczające dzielą się na dwie kategorie: woski twarde, polecane dla starszych samochodów, oraz woski płynne w formie mleczka. Mleczko o właściwościach polerujących, nabłyszczających i ochronnych jest najczęściej dedykowane dla nowszych modeli samochodów, choć nie jest to reguła. Ten środek pielęgnacyjny najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy najbardziej zależy nam na wyglądzie karoserii – choć mleczko także tworzy na lakierze warstwę ochronną, nie jest ona tak trwała jak w przypadku wosku twardego. Z kolei na korzyść mleczka działa fakt, że jest ono dość proste w aplikacji ze względu na płynną konsystencję oraz nie pozostawia zacieków – polecane jest osobom, które nie mają dużego doświadczenia w woskowaniu.

Idealne mleczko do nabłyszczania lakieru – trudny wybór?

Poszukując dobrego produktu, powinniśmy się najpierw jakiego efektu po nim oczekujemy. Na rynku dostępne są mleczka zapewniające lakierowi dłuższą ochronę oraz takie, które nakierowane są głównie na nabłyszczanie. Dokonując wyboru musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak wiek lakieru czy jego stan. W podjęciu decyzji pomocni będą wykwalifikowani pracownicy sklepu ze specjalistycznymi kosmetykami samochodowymi. Warto postawić na jakość i zainwestować w dobrej jakości produkt.

Odpowiednio dobrany preparat nie tylko doda blasku naszemu pojazdowi, ale również zagwarantuje mu odpowiednią ochronę przez brudem i czynnikami zewnętrznymi.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *