Konserwacja skóry w samochodzie – jak się do tego zabrać?

siedzenia

Siedzenia pokryte zwykłą, materiałową tapicerką wyszły z mody. Kierowcy często decydują się na zastąpienie jej tapicerką skórzaną. Nie bez powodu – prościej utrzymać ją w czystości na dłużej oraz wygląda bardziej efektownie. Należy jednak pamiętać o jej dokładnym i regularnym czyszczeniu – wtedy skórzana tapicerka posłuży nam wiele lat i nadal będzie się świetnie prezentować. Odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana skóra w samochodzie to gwarancja komfortu i wizytówka zadbanego auta.

Konserwacja skóry w samochodzie – jak się do tego zabrać?

Zabiegi pozwalające zachować skórę w samochodzie w idealnym stanie należy zacząć od jej dokładnego odkurzenia. Zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni tapicerki mogą mieć na nią zgubny wpływ, dlatego musimy pamiętać, by odkurzanie stało się stałym elementem regularnego dbania o nasz samochód. Starajmy się też odkurzać skórę delikatnie. Gdy wnętrze naszego auta jest już odkurzone, należy sięgnąć po profesjonalny produkt do czyszczenia skóry. Produkt nakładamy bezpośrednio na skórę przy pomocy miękkiej ściereczki (na przykład z mikrofibry). Ważnym jest, by skóra została pokryta równomiernie, a preparat dostał się do jej wszystkich zakamarków. Dodatkowym zabiegiem pozwalającym zachować skórę w dobrym stanie jest regeneracja od wewnątrz za pomocą specjalnego środka regenerującego do skór, który odżywi ją od środka i zapewni jej dłuższą trwałość. Gdy skóra jest już wyczyszczona należy zadbać o jej skuteczne zakonserwowanie – do tego celu sprawdzą się specjalistyczne preparaty konserwujące. Po przetarciu skóry preparatem należy pozostawić ją do wyschnięcia na kilka godzin.

Konserwacja skóry w samochodzie – czego unikać?

Próbując czyścić skórę tańszymi sposobami, takimi jak na przykład mycie jej mokrymi chusteczkami, możemy sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Używanie nieprofesjonalnych środków może doprowadzić do uszkodzenia skóry, odbarwić ją lub wysuszyć. Popularną niegdyś metodą czyszczenia skóry domowymi sposobami było używanie szarego mydła. Jest to duży błąd, który na dłuższą metę spowoduje, że nasza tapicerka ulegnie przemoczeniu. Nie należy też do pielęgnacji skóry stosować wody.

Skóra jest bardzo wytrzymałym materiałem, ale pod warunkiem, że odpowiednio ją pielęgnujemy. Zadbajmy więc o specjalistyczne środki, które pozwolą nam cieszyć się zadbaną tapicerką przez długi czas.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *