Mycie mocno ubrudzonego samochodu bez wizyty w myjni samochodowej, lub korzystania z automatycznych myjek przy okazji tankowania auta na stacji benzynowej, wydaje się nie lada wyzwaniem. I tak w istocie jest – czyszczenie samochodu na własną rękę często okazuje się być czasochłonnym zajęciem, wymagającym wprawy. Aktywna piana do mycia samochodów to niezbędna rzecz w wyposażeniu każdego kierowcy: jest niezawodnym środkiem czyszczącym, który zmiękcza zanieczyszczenia gromadzące się na lakierze naszego samochodu i skutecznie je usuwa. Dostaje się także w zakamarki i szczeliny, do których my mielibyśmy utrudniony dostęp.
Aktywna piana do mycia samochodów – kiedy się sprawdzi?
Środek ten idealnie sprawdza się na etapie mycia wstępnego – pomoże nam pozbyć się widocznych zabrudzeń. Jeśli stosujemy ten sposób mycia samochodu regularnie, najczęściej będzie ono wystarczające. W przypadku, gdy zmagamy się z mocno zabrudzonym samochodem, mycie aktywną pianą stanowi dobry wstęp do mycia właściwego. Metoda ta jest ceniona przez kierowców ze względu na jej bezpieczeństwo – mycie aktywną pianą nie jest zagrożeniem dla powierzchni lakieru. Jeśli więc jesteśmy fanami bezpiecznego dbania o nasz samochód – ten środek jest dla nas idealny!
Aktywna piania do mycia samochodów: krok po kroku
Na początku należy rozcieńczyć preparat w prawidłowych proporcjach – najlepszy będzie roztwór 1:10. Pamiętajmy, że by do prawidłowego rozprowadzenia aktywnej piany będziemy potrzebowali myjki ciśnieniowej z pianownicą. Mycie samochodu za pomocą aktywnej piany to proces składający się z trzech etapów – najpierw należy nałożyć pianę za pomocą pianownicy. Musimy pamiętać, by zacząć pokrywanie pojazdu pianą od jego dolnej części a skończyć na dachu – na dole najbardziej osadza się błoto i inne zanieczyszczenia. Środek będzie odpowiednio długo działać na brud i sprawnie go usunie. Gdy piana traci swoją puszystość i powoli spływa z lakieru, czas na krok drugi – mycie wysokociśnieniowe z użyciem myjki – na tym etapie należy zachować taką samą kolejność jak w przypadku nakładania aktywnej piany. Ostatnim elementem jest osuszenie samochodu suchą, miękką szmatką.
Tak umyty samochód można, zależnie od zabrudzeń, wstawić czysty i lśniący do garażu lub przejść do mycia właściwego.