Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – od czego zacząć?

mężczyzna

Utrzymanie kondycji to nie taka prosta sprawa, kiedy przez większość czasu twoje jedyne zaangażowanie w aktywność fizyczną obejmowało oglądanie sportu w TV. Jeśli zauważyłeś, że łapiesz zadyszkę na schodach, a pilota od telewizora możesz spokojnie położyć na brzuchu zamiast na stoliku i masz gwarancję, że nie spadnie, może nadszedł czas, by coś zmienić. Zainteresuj się ćwiczeniami na brzuch i zainwestuj w poprawę swoje sylwetki, a dzięki temu będziesz przez lata cieszył się zdrowiem dobrym zdrowiem. Silne mięśnie brzucha odciążą kręgosłup i sprawią, że będzie ci łatwiej zachować wyprostowaną postawę, a co za tym idzie, będziesz emanował pewnością siebie. Zobacz jak zacząć.

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – o czym pamiętać zanim zaczniesz?

Wszystko czego potrzebujesz, by osiągnąć idealnie wyrzeźbioną męską sylwetkę, to krew, pot i łzy. Nie, w zasadzie nie dosłownie, ale ciężka praca i samodyscyplina to coś, bez czego nie osiągniesz żadnych rezultatów. Ćwiczyć musisz regularnie, najlepiej o tych samych porach i nie odpuszczać sobie z powodu wymówek. Nawet najlepszy zestaw ćwiczeń nie zadziała, jeśli na siłownię będziesz chodził w kratkę. W drugą stronę też oczywiście nie wolno ci przesadzać. Lat treningowych zaniedbań nie nadrobisz dając sobie wycisk ponad swoje siły. Tak więc pot w każdych ilościach jest w porządku, ale krew i łzy oznaczają, że przesadziłeś. Zwolnij i dostosuj trening do swoich możliwości.

ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – które najskuteczniejsze?

Dobra wiadomość, jeśli nie chcesz inwestować w karnet na siłownię, jest taka, że większość z naprawdę skutecznych ćwiczeń na brzuch, można wykonywać w domu, bez użycia profesjonalnego sprzętu. Matę treningową zastąpisz rozłożonym na podłodze ręcznikiem, a jako obciążenie sprawdzi się butelka wody.

Brzuszki to bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha, pod warunkiem, że wykonujesz je prawidłowo. W przeciwnym razie obciążasz swój kręgosłup. Jeżeli więc chcesz osiągać prawdziwe rezultaty, nie podchodź do treningu niedbale. Połóż się na plecach, nogi w kolanach zegnij pod kątem 90 stopni, a ręce spleć luźno na karku lub skrzyżuj na ramionach, jeśli obawiasz się, że odruchowo będziesz ciągnąć się za głowę. Podnoś klatkę piersiową do kolan przy użyciu mięśni brzucha, a nie rąk. To jedyny sposób by ćwiczenie wykonać właściwie. Wypróbuj również deskę i rowerek. Razem z brzuszkami, stanowią świetne dopełnienie treningu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *