Tłumacz języka angielskiego – zwykły czy przysięgły? Do którego się udać?

Już od wielu lat Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę i to nie tylko w celach podróżniczych. Zwiedzanie owszem, ale równie często wyjazdy te powodowane są znalezieniem nowej pracy, czy tez podjęciem nauki. Wielu z naszych rodaków zamieszkało również w innym kraju. Tego typu sytuacje przynoszą konsekwencje w postaci konieczności skorzystania z usług tłumacza.

Tłumacz języka angielskiego – zakres obowiązków

Już na samym wstępie należy rozgraniczyć obowiązki tłumacza zwykłego od przysięgłego. Jak można się łatwo domyśleć ten drugi ma bardziej precyzyjnie określone kompetencje. Po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym staje się urzędnikiem państwowym i uzyskuje na potwierdzenie tego faktu własną pieczęć. Wszystkie przetłumaczone przez niego dokumenty będą miały ją na sobie. Z kolei tłumaczem zwykłym może zostać każda osoba, która posługuje się językiem obcym zarówno w mowie, jak i piśmie. Nie będzie to osoba, która musiała przejść egzaminy. Zupełnie inaczej wygląda też jej zakres pracy. Do niej nie trafiają dokumenty urzędowe, a także te, które można przedstawić w sądzie. Do zadań tłumacza zwykłego należy za to tłumaczenie notek prasowych, książek, ulotek i broszur. Można skorzystać z jego usług także wtedy, gdy chce się stworzyć stronę internetową w obcym języku.

Tłumacz języka angielskiego – odpowiedzialność

Tłumacz przysięgły zajmuje się przekładem dokumentów takich jak: odpisy aktów notarialnych, odpisy aktów stanu cywilnego, dyplomy ukończenia szkół, świadectwa pracy, umowy i dokumenty medyczne, dokumenty rejestracyjne samochodów i innych pojazdów, a także dokumenty związane z ubezpieczeniami, czy też bankowością. Dokładny wykaz jego zajęć można znaleźć na stronie tłumacza https://edytawiniarskastachowicz.pl/#about. Warto wiedzieć, że taka osoba staje się w pełni odpowiedzialna za wykonaną pracę. W momencie gdy w dokumentach będzie jakieś niedopatrzenie, które negatywnie wpłynie na rozpatrzenie sprawy, to tłumacz może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *