Psychoterapia uzależnień – niezbędna pomoc dla osób zmagających się z uzależnieniem

leki

W dzisiejszych czasach ofiarą uzależnienia może paść praktycznie każdy. Co bardzo istotne, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia problemu i brną dalej w niebezpieczeństwo. Czas się zatrzymać i poszukać rozwiązania. Dowiedz się więc, gdzie szukać wyjścia z błędnego koła uzależnienia!

Czym jest uzależnienie?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czym właściwie jest uzależnienie. Chociaż wielu osobom kojarzy się ono wyłącznie z przyjmowaniem niebezpiecznych dla zdrowia i życia substancji, w rzeczywistości może dotknąć każdego z nas. Uzależnieni możemy być od jedzenia, telefonu, internetu, gier, a nawet od innego człowieka. Tak jak w niektórych przypadkach nie zagraża to naszemu dobru ani dobru naszych bliskich, tak czasami przeradza się w śmiertelną pułapkę. Doskonałym tego przykładem jest chociażby uzależnienie od narkotyków czy alkoholizm. Nałóg zaczyna panować nad nami i decydować o naszym życiu. W takiej sytuacji należy działać zdecydowanie. Najlepszym pomysłem będzie udanie się pomoc do psychiatry. W zależności od indywidualnego przypadku, zaleci odpowiednią psychoterapię uzależnień. Może odbywać się ona w Warszawie, Gdańsku czy Sopocie, a nawet online. To z pewnością spore ułatwienie dla pacjentów.

Psychoterapia uzależnień – na czym polega?

Psychoterapia uzależnień to terapia skupiająca się na wyleczeniu przyczyny nałogu i nauczeniu pacjenta samokontroli i funkcjonowania bez czynników uzależniających. Zazwyczaj polega na regularnych sesjach z wykwalifikowanym specjalistą, który ma odpowiednie kompetencje. Musisz wiedzieć, że psychoterapia nie tylko pomoże Ci pozbyć się uzależnienia, ale również pozwoli rozwiązać głęboko skrywane bolączki i wzmocnić poczucie własnej wartości. W miejscach takich jak to https://psychiatrzy.pl/uzaleznienia/ znajdziesz niezbędne wsparcie, które raz na zawsze uwolni Cię od nałogu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład frazę ,,psychoterapia uzależnień Warszawa”, by znaleźć pomoc w swoim mieście. Specjaliści dobiorą odpowiednią metodę terapii, dopasowaną indywidualnie do Twoich potrzeb. Może to być między innymi terapia poznawczo-behawioralna, racjonalno-emotywna lub humanistyczna. Każda z nich zapewnia wyraźne rezultaty o czym informują nas badania przeprowadzone przez wybitnych psychologów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *