Projekty domów z garażem – wszystko, co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach większość rodzin posiada przynajmniej jeden samochód. Osobom zmotoryzowanym zależy, by dbać nie tylko o komfort pasażerów, ale również o bezpieczeństwo auta. Szukanie miejsc parkingowych na miejskich parkingach raczej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Może wymagać czasu, zwłaszcza w godzinach szczytu, a poza tym na świeżym powietrzu nasze mienie narażone jest na uszkodzenia. Dotyczy to nie tylko chciwych złodziejaszków, ale również niedzielnych kierowców, którzy przez przypadek mogą zarysować karoserię. Ponadto czynniki atmosferyczne nie zawsze nam sprzyjają. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego auta, powinieneś przemyśleć zakup garażu. Inwestorzy zastanawiający się nad budową domu powinni szczególnie rozważyć projekty uwzględniające garaż.

Projekty domów z garażem – jakie kryteria należy spełniać, by móc je zrealizować?

Sama chęć realizacji projektu domu z garażem to jeszcze nie wszystko. Niestety nie na każdej działce można pozwolić sobie na budowę garażu. Na wąskich parcelach raczej nie znajdzie się miejsce na tego typu rozwiązania. Jeśli jednak ktoś nie dysponuje dużą działką, ale bardzo zależy mu na garażu, może zdecydować się na mniejszy dom, najlepiej piętrowy. Poza tym inwestor musi mieć w zanadrzu odpowiedni budżet. Nie da się ukryć, że budowa garażu nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Na pewno pochłonie dodatkowe fundusze, co trzeba mieć na uwadze. Dużo zależy tutaj też od samego projektu. Dobrze, gdy będzie uwzględniał rozwiązania zmniejszające koszt budowy. Innych środków potrzeba bowiem na budowę garażu wolnostojącego, a innych na wzniesienie konstrukcji, w której bryle będzie znajdował się garaż.

Jaki garaż wybrać – w bryle budynku czy wolnostojący?

Dom powinien przede wszystkim oferować komfort jego mieszkańcom. Inwestorzy wiedzą, jakie to ważne, dlatego poszukują rozwiązań, które im to zapewnią. Garaż niewątpliwie do takich należy. Jednak, aby był on maksymalnie wygodny, musimy przemyśleć wiele istotnych kwestii, takich jak konstrukcja garażu czy ilość stanowisk. Do wyboru mamy garaże w bryle budynku oraz wolnostojące. Jeśli chodzi o garaże wbudowane, na pewno znacznie ułatwiają codzienne życie, gdyż nie wymagają wychodzenia na zewnątrz, by dostać się do domu. Jest to szczególnie cenna zaleta zimą. Atutem jest również niższy koszt budowy. Niestety wrażliwi na hałasy lokatorzy mogą skarżyć się na odgłosy warczącego silnika. W przypadku projektów domów z garażem wolnostojącym nie ma tego problemu. Na taki garaż można też postawić już po zakończeniu budowy, kiedy uda się podreperować budżet.

Projekty domów z garażem – liczba stanowisk ma znaczenie

Do dyspozycji inwestorów są zarówno projekty domów z garażem jednostanowiskowym, jak i dwustanowiskowym. Jak można się domyślić, pierwsza opcja zajmuje mniej miejsca, dlatego też będzie odpowiednia dla osób posiadających niewielkie parcele. Jednak w przypadku rodzin mających więcej niż jeden pojazd, lepiej wybrać garaż dwustanowiskowy. Zapewni on większy komfort. W razie konieczności można wykorzystać większą powierzchnię w celu magazynowania narzędzi czy pamiątek.

Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru konkretnego rozwiązania, najpierw sprawdź dostępne projekty domów z garażem. Możesz to zrobić, na przykład wchodząc na stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem_dwustanowiskowym.html. Znajdziesz tam różne propozycje opracowane przez doświadczonych architektów. Duży wybór pozwoli Ci dopasować rozwiązanie najlepsze dla Ciebie i Twoich bliskich.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *