Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o zbawiennym wpływie na skórę

Kakaowiec to roślina, której zawdzięczamy jeden z ulubionych przysmaków wielu osób – czekoladę. Jednak nie wszyscy wiedzą, że powstaje z niego coś równie dobrego, tyle że dla skóry. Masło kakaowe to surowiec kosmetyczny, którego stosowanie może przynieść mnóstwo korzyści. Dowiedz się więcej na jego temat!

Surowce kosmetyczne – wszechobecne w branży kosmetycznej

Masło kakaowe należy do grona surowców kosmetycznych. Zanim więc powiemy sobie więcej na temat jego właściwości i zastosowań, warto dokładnie poznać grupę, do której należy. Surowce kosmetyczne to substancje pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Pozyskiwane są z reguły z liści, korzeni i owoców, ale mogą być też produktem ubocznym innego procesu. Surowce kosmetyczne wykorzystywane są przez producentów kosmetyków w celu nadania konkretnych właściwości określonym produktom. Bowiem wiele z nich działa na skórę zmiękczająco (jak na przykład lanolina), a jeszcze inne doskonale nawilżają (lecytyna). Do grona tychże surowców można zaliczyć również oleje naturalne. Ich wpływ na cerę i włosy został udowodniony przez ekspertów. Ale na szczególne wyróżnienie zasługuje masło kakaowe. Co warto wiedzieć o tym surowcu kosmetycznym?

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o wielu właściwościach

Tłuszcz kakaowy jest wytwarzany z dojrzałych owoców kakaowca. Surowiec ma formę lekko brązowej kostki, o bardzo twardej konsystencji. Masło kakaowe zawiera alkaloidy i polifenole. Dostarcza skórze cennych pierwiastków, takich jak magnez, wapń, żelazo i potas. Do tego uzupełnia witaminy i minerały, dzięki czemu doskonale regeneruje. Można używać go w celu zniwelowania rozstępów, blizn czy wygładzenia zmarszczek. Co ważne, masło kakaowe wspomaga produkcję kolagenu, więc świetnie sprawdzi się jako kosmetyk przeciwstarzeniowy. Z uwagi na to, że zapobiega stanom zapalnym i łagodzi, sprawdzi się w przypadku łuszczycy lub egzemy. Mogą stosować je wszyscy ci, którzy mają jakiekolwiek problemy skórne. Dzięki temu, że masło kakaowe chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, najlepiej używać go przed wyjściem na słońce.

Masło kakaowe – jak stosować ten surowiec kosmetyczny?

Skoro masło kakaowe występuje w postaci twardej kostki, jak można go używać? Na szczęście ten surowiec kosmetyczny ma stosunkowo niską temperaturę topnienia (30-36°C), więc po nałożeniu na skórę po prostu się rozpuszcza. Dzięki temu łatwo go rozprowadzić. Masło kakaowe można stosować też w kuchni, jednak na zdecydowanie większą skalę wykorzystują je producenci kosmetyków. Z reguły korzystają z oferty dystrybutorów takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Masło kakaowe jako składnik produktów do pielęgnacji doskonale spełnia swoją rolę. Wzbogaca formuły o właściwościach nawilżających i wygładzających, więc sprawdza się jako składnik kosmetyków do cery suchej, wrażliwej, jak i dojrzałej. To uniwersalny surowiec kosmetyczny, który doskonale wpływa na kondycję skóry. Z tego względu warto włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *