Laserowe cięcie blach – kto zajmuje się taką obróbką materiałów?

Blachy w przemyśle są obecnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Tak szerokie zastosowanie to efekt różnych dostępnych wersji tego produktu oraz metod ich obróbki. Tymi ostatnimi zajmują się specjalistyczne firmy. Kto wykona dla nas laserowe cięcie blach?

Obróbka blach – co możemy znaleźć na polskim rynku?

Blacha w przemyśle jest istotnym materiałem. Wykorzystuje się w nim jej różne warianty, dzięki czemu może pełnić tak różne role. Zastosowanie znajduje zarówno blachy cienkie, jak i grube. W pierwszym przypadku mówimy o materiałach, których grubość nie przekracza 3 mm. Jeśli chodzi o drugi wspomniany typ, to ich grubość może dochodzić do nawet 200 mm. Poza tym możemy te produkty podzielić także na gładkie i profilowane. Pierwsze z nich wykorzystuje się do obudowy płyt warstwowych. Blachy profilowane zaś najczęściej sprawdzają się jako pokrycie dachu. Co więcej, produkty te mogą być wykonane z różnych surowców. Najpopularniejsze są oczywiście blachy stalowe i aluminiowe. Na rynku znajdziemy jednak również warianty powstałe z miedzi czy mosiądzu. To właśnie sprawia, że blachy są tak szeroko stosowane w rozmaitych sytuacjach.

Laserowe cięcie blach – na czym polega tego rodzaju obróbka?

Tak dużej funkcjonalności blach nie byłoby jednak, gdyby nie ich odpowiednia obróbka. W zależności od grubości materiału specjaliści korzystają z różnych technik obróbki. Blachy o grubości nieprzekraczającej 30 mm obrabia się laserowo. Rozwiązanie to jest bardzo precyzyjne i stosunkowo szybkie. Laserowe cięcie blach pozwala tworzyć w sposób precyzyjny nawet niewielkie elementy o idealnie gładkich krawędziach. Dzięki temu można je wykorzystać niemal natychmiast. Usługę tą świadczy wiele polskich firm. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://intechstal.pl/. Laserowe cięcie blach jest sterowane przez pracownika, który za pomocą komputera wpływa na pracę maszyny. Dzięki temu w każdej chwili jest w stanie skorygować błędy. Rozwiązanie to jest więc bardzo ekonomiczne. Pozwala bowiem maksymalnie wykorzystać dostępny materiał i uniknąć produkcji wadliwej serii elementów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *