Hakowce – poznaj ich zastosowanie

Branża transportowa, tak ważna dla wielu sektorów gospodarki, często wymaga stosowania zaawansowanych technicznie rozwiązań. Sam przewóz towarów lub surowców to jedno z najważniejszych zadań pojazdów ciężarowych wykorzystywanych przez liczne przedsiębiorstwa, jednak nie tylko etap przejazdu z punktu A do punktu B się liczy. Kluczowe jest również to, jak przebiega załadunek i rozładunek. Ułatwione zadanie mają te firmy, które w swojej flocie pojazdów posiadają hakowce. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są hakowce?

Zabudowy hakowe czyli tzw. hakowce to przyczepy, które mają zamontowane teleskopowe ramię. Hydrauliczny dźwig samochodowy, bo tym właśnie jest główna część hakowca, to niezwykle użyteczne narzędzie. Jego zadaniem jest sprawny załadunek przewożonych materiałów. Często wyposażony jest również w pompę hydrauliczną o dużej wytrzymałości, co sprawia, że jest jeszcze bardziej funkcjonalny.

Hakowce – gdzie się sprawdzą?

Jednym z powodów, dla których hakowce są tak pożądanym rozwiązaniem na rynku, jest ich duża nośność, która znacznie ułatwia pracę z bardzo ciężkim ładunkiem. Nadają się one do transportu gruzu, ale sprawdzą się również do przewozu żwiru, ziemi czy różnego rodzaju odpadów. Nie będzie również problemu z przewozem płynów. Zatem urządzenia te będą przede wszystkim wykorzystywane w branży komunalnej, budowlanej czy w recyklingu, chociaż zastosowanie dla nich znajdzie również wiele innych sektorów np. wojsko.

Hakowce – jak wybrać?

Jest kilka czynników, którymi warto się kierować, wybierając hakowiec na potrzeby swojej działalności. Po pierwsze warto wiedzieć, w jakich warunkach będziemy pracować i czy w związku z tym powinniśmy inwestować w maszynę o większej mocy. Istotne jest także to, czy mamy możliwość wykonania ruchów przesuwnych, przechylnych lub ich kombinacji. Nie bez znaczenia jest też renoma producenta. W naszym kraju budową hakowców zajmuje się firma Skibicki http://skibicki.com.pl/project/hakowce/, która działa już około 40 lat. Zabudowy z HDS to specjalność przedsiębiorstwa.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *