Dorabianie kluczy – jak zrobić to dobrze?

W trakcie całego życia nieraz przyjdzie nam dorabiać klucze. Liczba kompletów od producenta nie zawsze będzie bowiem wystarczająca. Kto w takiej sytuacji może nam pomóc? Gdzie wykonają nam idealnie odwzorowany klucz?

Dorabianie kluczy – jak przebiega?

Klucze należą do tych rzeczy, które łatwo zgubić lub zapodziać. Ich nieduże rozmiary sprawiają, że trzymamy je w torebce obok masy innych produktów. Podczas sięgania innych przedmiotów nietrudno więc o przypadkowe wysunięcie się kluczy. Może to zdarzyć się niestety zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Wówczas możemy być zmuszeni do ich wymiany lub dorobienia nowego kompletu. Poza tym liczba kompletów dołączanych przez producenta drzwi nie zawsze jest taka, jakiej potrzebujemy. Rzadko jest to więcej niż trzy komplety. Jeśli potrzebujemy ich więcej, to możemy udać się do ślusarza. Dorobienia tradycyjnego klucza nie należy do trudnych zadań. Nie wymagają one bowiem skomplikowanej obróbki. Proces dorabiania jest czysto mechaniczny i rozpoczyna się od podpięcia klucza do właściwego wzoru. Tak powstaje surówka. Obróbka rozpoczyna się z kolei po podpięciu jej do maszyny kopiującej. Na koniec następuje szlifowanie klucza i usunięcie pozostałości z obróbki.

Dorabianie kluczy – jak znaleźć punkt godny polecenia?

Klucz wykonany w ten sposób będzie bardzo dobrze pasował do zamka. Korzystając z niego nie będziemy musieli obawiać się o to, że coś w nim popsujemy. Tego rodzaju usługę oferuje wiele serwisów ślusarskich. Warto także sprawdzić pogotowia zamkowe. O ich usługach dowiemy się więcej z sieci. Wystarczy kliknąć np. w ten link https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Firmy oferują nie tylko dorabianie kluczy tradycyjnych, ale także patentowych. Aby dorobić taki klucz, potrzebna jest karta bezpieczeństwa. Klucze patentowe mają bowiem profil zastrzeżony. Punkty ślusarskie oferują także dorabianie kluczy nietypowych oraz wykonanych według konkretnego zamka. Dzięki specjalistycznym firmom ślusarskim możemy być spokojni o prawidłowe wykonanie zlecenia.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *