Derka – kiedy należy w nią zainwestować?

Uprawiając sport jakim jest jazda konna, jesteśmy zobowiązani do zainwestowania w określone produkty. Wśród nich powinna bez dwóch zdań znaleźć się derka. Dlaczego? Ponieważ jest to idealny sposób na ochronę konia przed minusowymi temperaturami oraz wzrostem zimowej sierści. Każdy, kto opiekuje się zwierzętami, wie jak ważny jest ich komfort. Derka pozwoli utrzymać go na naprawdę wysokim poziomie.

Czy wszystkie konie powinny nosić derki?

Nikt nie chce przebywać w zimnie. Nie inaczej jest w przypadku koni. I choć przez lata wykształciły świetną odporność, nie zawsze wystarczy im tylko i wyłącznie własny organizm. Gdy wierzchowce przebywają na stadninach, najczęściej są golone. Wtedy, derka okazuje się być obowiązkowa. Bez zimowej sierści koń narażony jest na choroby, których przecież nie chcemy mu zafundować. Derka pozwala skutecznie ogrzać zwierzę, jednak równie ważna jest w tej sytuacji czujność, ponieważ zdarza się, że może się przegrzać. Dla konia, jest to o wiele większy problem niż wyziębienie. Dlaczego właściwie goli się konie? Ponieważ zimowe włosie jest ogromnym obciążeniem, które powoduje u wierzchowca szybsze zmęczenie oraz trudność w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny. Błoto przyczepia się do sierści, powodując jej sklejanie. Pozbycie się tego typu zanieczyszczeń bywa naprawdę trudne. Poza tym, ogolony koń po prostu prezentuje się lepiej. W szczególności jeśli czeka go zimowy turniej czy inne ważne wydarzenie.

Derka – zadbaj o nią w prawidłowy sposób

Kupując derkę, chcemy aby została z nami jak najdłużej. Dlatego, należy dbać o nią w prawidłowy sposób. Aby koń nie mógł jej zniszczyć, musimy zadbać o to, aby była idealnie dopasowana, a wszelkie paski nie zwisały. W ten sposób, koń nie będzie nią zainteresowany i nie zacznie obgryzać wystających części. Wysokiej jakości derka, dostępna jest na stronie https://konik.com.pl/derki. Jeśli chcemy aby służyła nam jak najdłużej, musimy znać dokładny rozmiar wierzchowca. Dzięki temu, będziemy mogli korzystać z niej wielokrotnie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *