Dentysta Brodnica – jak przygotować dziecko do wizyty?

Jednym z obowiązków rodzica jest zachęcanie dziecka do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej oraz pilnowanie czy regularnie szczotkuje zęby. Wyrobienie w maluchu takich dobrych nawyków ma szansę zaowocować zdrowym uzębieniem w dorosłym życiu, zatem jest to bardzo ważne. Kolejną rzeczą, do której warto przyzwyczajać naszą pociechę, są regularne kontrole dentystyczne. Nie unikniemy również wizyty u dentysty, kiedy naszego malca złapie nagły ból. Nie ma gwarancji, że za każdym razem będzie się to wiązało dla dziecka z miłymi doświadczeniami, jednak możemy z naszej strony zrobić kilka rzeczy, aby zminimalizować stres. Oto kilka praktycznych porad.

Dentysta Brodnica – wybierz dobrego pedodontę

Przede wszystkim warto postawić na dobrą prywatną klinikę stomatologiczną. Jeśli mamy fundusze na leczenie malucha, postarajmy się, aby ewentualne plomby, które zostaną mu założone były dobrej jakości. Wyspecjalizowany pedodonta z prywatnym gabinetem może także okazać się nieco bardziej przyjazny dla małego pacjenta niż specjalista pracujący na umowie z NFZ. Jednak bez względu na to, czy płacimy za wizytę czy nie, powinniśmy oczekiwać sympatycznego usposobienia oraz rzetelnego podejścia do wizyty. Warto postawić na profesjonalistę, który będzie chciał leczyć zęby mleczne, zamiast od razu proponować ekstrakcję. Tutaj https://perfektsmile.pl/ można znaleźć dentystę z Brodnicy, który chętnie przyjmuje małych pacjentów. W klinice panuje przyjazna atmosfera więc większość wizyt przebiega bezstresowo.

Dentysta Brodnica – porozmawiaj z maluchem

Warto pamiętać, że duża część odpowiedzialności za przebieg wizyty spoczywa na rodzicu. Powinniśmy zatem porozmawiać z maluchem i wytłumaczyć mu, co się będzie działo na fotelu oraz dlaczego to ważne, żeby leczyć zęby. Ważna jest tutaj delikatność, ale również szczerość. Nie wolno okłamywać dziecka i mówić, że zabieg nie będzie bolesny albo że dentysta nic nie będzie robił. Możemy wówczas stracić zaufanie naszej pociechy i skutecznie zniechęcić ją do leczenia.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *