Bluzy jeździeckie – jakie warianty dostępne są na rynku?

Bluza jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia jeźdźca. Mówimy tu zarówno o osobach początkujących, jak i zawodowcach. Ich strój powinien być przemyślany w taki sposób, by zapewniaj jak największy komfort podczas jazdy. Dlaczego też już podczas zakupów należy dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom.

Bluzy jeździeckie – rodzaj materiału

Na początek kilka słów o materiałach z jakich wykonywane są bluzy jeździeckie. Mówimy tutaj między innymi o tkaninie typu shoftshell, która znana jest już bardzo dobrze. Stosuje się ją do produkcji bluz nie tylko do jazdy konnej ale także do biegania czy jazdy rowerem. Dostępne na rynku są również bluzy jeździeckie termoaktywne, które doskonale odprowadzają wilgoć, a przy tym zatrzymują ciepło. Możemy znaleźć także te wykonane z polaru. One najlepiej sprawdzają się podczas niskich temperatur. Wybierając model bluzy dla siebie należy koniecznie dopasować ich materiał do własnych wymagań i oczywiście temperatury jaka ma panować w trakcie jazdy. Tutaj najbardziej liczy się komfort.

Bluzy jeździeckie – krój

Kolejna kwestia, którą należy rozważyć to krój danej bluzy jeździeckiej. Jak można zauważyć chociażby na stronie sklepu internetowego https://konik.com.pl/ kupić można między innymi modele rozpisane, wkładane przez głowę, te z kapturem i te ze stójką. By wybrać właściwy dla siebie model należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje. Bluzy z zamkiem ekspresowym są naprawdę wygodne, ponieważ można je zdjąć bez potrzeby wcześniejszego zsiadania z konia czy też ściągania kasku. Bluzy z wysoką stójką natomiast doskonale ochraniają kark podczas chłodniejszych temperatur jeśli jest zimno, a także przed działaniem promieni słonecznych w okresie letnim.

Wybierając bluzę jeździecką należy pamiętać, że powinna być ona wiatroszczelna i wodoszczelna. Do tego cienka i lekka oraz niekrępująca ruchów. W tym przypadku te parametry są najistotniejsze, a wybór koloru czy wzoru na bluzie warto zostawić na sam koniec.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *